Kimlerin Yol Parasını SGK Ödeyecek

0 2

SGK gene yüzleri güldürecek bir adım attı. Bu attığı adım insanlık adına hele ki şu dönemlerde çok önemlidir. SGK ne mi yaptı? Bundan sonra yol parasını kendi kurumunun ödeyeceğini açıkladı. Peki, bu ücretsiz ulaşımdan kimler yaralanabilecek, kimlerin yol parasını SGK ödeyecek ? Bu haber maddi açıdan düşük seviyede ve tedavi gören hastaların yüzünü güldürdü. Bu atılan adım hakikaten bütün yardıma muhtaç ve hasta insanların umudu oldu. Tedavi gören hastalar yapılan en doğru işin bu olduğunu savunuyorlar.

Kimlerin yol parasını SGK ödeyecek? Bu konuyu daha ayrıntılı açıklama yapmak gerekirse şunları söyleyebiliriz. Diyabet, astım, zatürre, kronik bronşit, diyaliz gibi önemli riskler taşıyan eğer geç kalınırsa sorun oluşturan hastalıklara sahip hastaların yol paraları tamamen ödenecektir ayrıca refakatçi masrafıda ortadan kalkacaktır. Bundan sonar uzak köylerden ilçeye hastaneye gitmek için cebinden para vermesine gerek yok.

“Kimlerin yol parasını SGK ödeyecek?”  bu konu hakkında açıklık getirdik diğer bir hususta “SGK özel araca yakıt desteği yapacak mı? Elbette sınırı aşmamak şartıyla özel aracada yakıt desteği mevcuttur. Sizlerde hemen bu avantajlardan faydalanmak için SGK’dan gerekli bilgiyi almanız gerekir. Eğer böyle bi durum mevcut ve siz hala bu fırsattan faydalanmıyorsanız önemli bir sorun var demektir. Hemen bir SGK kurumundan bu konuyla ilgili dilekçe yazabilir veya başvuruda bulunabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.